Základy

 

1.7.2011 - Příprava pro betonování

Dnes bude velmi náročný den.

Od rána připravuji vybagrované pasy pro betonování, pokládám zemnicí pásek a vyvádím zemnicí drát z pasu na povrch. Beton má přijet v 15h, mezitím musím ještě nafotit svatbu na Kratochvíli(cesta cca. 180km cesta tam a zpět), no bude to hoňka. Pokládka pásku byl trošku boj, ale nakonec se vše zadařilo.

Přípravy na betonování

 

Zemnicí pásek

Krátce před 12h se rychle převlékám do saka a jedu nafotit svatbu. Počasí je krásné, tak snad svatba vyjde. Ve 13h přijíždím na Kratochvíle a fotím svatbu. Doufám, že to bude rychlovka, naštěstí všechno klaplo a krátce před 14h se loučím se svatebčany a uháním zpět na parcelu. Během zpáteční cesty volá kamarád, že v Klatovech je hroznej liják, jestli dněšní betonování platí?

Po příjezdu na parcelu se trošku zhrozím, parcela se proměnila v jedno velké bahniště. Bohužel počasí nedovoluje betonování, proto odvoláváme mix a odkládáme betonování.

Během víkendu neustále prší a pasy se zaplavují vodou. Počasí mi vyloženě nepřeje, dva dny je hezky a třetí den přívalové deště. Pořád jezdím na parcelu odčerpávat vodu a doufám, že už ty deště přestanou.

Brouzdaliště

 

Brouzdaliště

Tak dnes, tj. 13.7.2011 si beru dovolenou a od rána čistím pasy od jílovitého bahna. Původně jsem měl domluvenou "levnou pracovní sílu", ale ta se jaksi nedostavila a telefony nebere. Mix je objednaný na 13:00 tak snad to stihnu. Dle předpovědi počasí mají přijít v odpoledních hodinách opět přívalové deště, tak snad to dneska konečně vyjde. Je příšerné dusno, leje ze mě jako z konve, ale práce jde pěkně od ruky. Kamarádi na výpomoc jsou objednaný před 14h, tak doufám, že přijedou. Mix přijíždí o čtvrt hodiny dříve a jde se na to. Zapojují se do práce všichni, co mají ruce a nohy a házejí kameny do základů. Celkem se do základu vešlo 21t kamení a 13,5m3 betonu.

Betonování pasů

Tímto děkuji všem za pomoc...

Teď už snad budu líp spát, když vím, že už je to nejhorší za mnou ;)